• Սնանկ ճանաչելու և պահանջը գրանցելու մասին դիմումների կազմում, ներկայացում սնանկության դատարան, խնդրահարույց սնանկության գործերի փաթեթների, դատարանից ստացված (կայացված) դատական ակտերի ու գրությունների, սնանկության կառավարիչների կողմից ներկայացված գրությունների և այլ փաստաթղթերի, դատավարական գործողությունների վերաբերյալ ստացված գրագրությունների ու տեղեկությունների ուսումնասիրում, վերլուծություն և դրանց հիման վրա ՀՀ օրենսդրությամբ և Բանկի ներքին իրավական ակտերից բխող, Բանկի շահերի ներկայացուցչություն՝ սնանկության դատարանում, քաղաքացիական վերաքննիչ և վճռաբեկ դատարաններում
• Սնանկության գործերով աճուրդների մասնակցություն և գույքերի ձեռքբերում, սեփականության իրավունքի պետական գրանցում, պետական գրանցման ընթացքում ծագած խոչընդոտների վերացում
• Իրավական փաստաթղթերի ուսումնասիրություն, վերլուծություն, պարզաբանում, առաջարկ, կարծիք, եզրակացության կազմում, այդ թվում նաև դատավարական՝ հայցադիմումի պատասխան, առարկություն, դիրքորոշում, հակընդդեմ հայց կամ ապահովում, բողոք և այլ դատավարական գործողություններ
• Բարձրագույն իրավաբանական կրթություն
• Սնանկության գործերով աշխատանքային գործունեության առնվազն 2 տարվա մասնագիտական գործունեության փորձ
• Բանկային համակարգում նշված ոլորտների հետ համատեղ աշխատանքային գործունեության փորձը կդիտարկվի որպես առավելություն
• Փաստաբան, սնանկության կառավարչի արտոնագիր ունենալը կամ նշված ոլորտներում որևէ աշխատանքային փորձ ունենալը կդիտվի որպես առավելություն
• ՀՀ Սահմանադրության, ՀՀ Քաղաքացիական օրենսգրքի, ՀՀ Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի, «Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքի, «Հրապարակային սակարկաությունների մասին» ՀՀ օրենքի, բանկային գործունեությունը կարգավորող օրենքների և այլ վերաբերելի իրավական ակտերի լավ իմացություն

- Подготовка заявлений о признании банкротства и регистрации иска, подача их в суд по делам о банкротстве, рассмотрение и анализ проблемных пакетов материалов дел о банкротстве, судебных актов и документов, полученных (выданных) из суда, документов, представленных управляющими по банкротству, и иных документов, корреспонденции и информации, полученных по процессуальным действиям, и на их основании представление интересов Банка в суде по делам о банкротстве, гражданских апелляционных и кассационных судах в соответствии с законодательством Республики Армения и внутренними правовыми актами Банка.
- Участие в торгах и приобретение имущества по делам о банкротстве, государственная регистрация прав на имущество, устранение препятствий, возникающих при государственной регистрации,
- Изучение правовых документов, анализ, разъяснения, предложения, мнения, заключения, в том числе процессуальные: отзыв на иск, возражение, позиция, встречный иск или обеспечение, жалоба и другие процессуальные действия.
- Высшее юридическое образование
- Не менее 2 лет профессионального опыта в делах о банкротстве,
- Опыт работы в банковской системе в указанных сферах будет считаться преимуществом,
- Наличие лицензии юриста, управляющего по делам о банкротстве или любого опыта работы в указанных сферах будет считаться преимуществом,
- Хорошее знание Конституции РА, Гражданского кодекса РА, Гражданского процессуального кодекса РА, Закона РА “О банкротстве”, Закона РА “О государственных закупках”, законов, регулирующих банковскую деятельность, и других соответствующих правовых актов,