• Սնանկ ճանաչելու և պահանջը գրանցելու մասին դիմումների կազմում, ներկայացում սնանկության դատարան, խնդրահարույց սնանկության գործերի փաթեթների, դատարանից ստացված (կայացված) դատական ակտերի ու գրությունների, սնանկության կառավարիչների կողմից ներկայացված գրությունների և այլ փաստաթղթերի, դատավարական գործողությունների վերաբերյալ ստացված գրագրությունների ու տեղեկությունների ուսումնասիրում, վերլուծություն և դրանց հիման վրա ՀՀ օրենսդրությամբ և Բանկի ներքին իրավական ակտերից բխող, Բանկի շահերի ներկայացուցչություն՝ սնանկության դատարանում, քաղաքացիական վերաքննիչ և վճռաբեկ դատարաններում
• Սնանկության գործերով աճուրդների մասնակցություն և գույքերի ձեռքբերում, սեփականության իրավունքի պետական գրանցում, պետական գրանցման ընթացքում ծագած խոչընդոտների վերացում
• Իրավական փաստաթղթերի ուսումնասիրություն, վերլուծություն, պարզաբանում, առաջարկ, կարծիք, եզրակացության կազմում, այդ թվում նաև դատավարական՝ հայցադիմումի պատասխան, առարկություն, դիրքորոշում, հակընդդեմ հայց կամ ապահովում, բողոք և այլ դատավարական գործողություններ
• Բարձրագույն իրավաբանական կրթություն (փաստաբանի, սնանկության կառավարչի արտոնագրի առկայությունը կդիտվի որպես առավելություն)
• Սնանկության գործերով աշխատանքային գործունեության առնվազն 2 տարվա մասնագիտական գործունեության փորձ (բանկային համակարգում նշված ոլորտների հետ համատեղ աշխատանքային գործունեության փորձը կդիտվի որպես առավելություն)
• ՀՀ Սահմանադրության, ՀՀ Քաղաքացիական օրենսգրքի, ՀՀ Քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքի, «Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքի, «Հրապարակային սակարկությունների մասին» ՀՀ օրենքի, բանկային գործունեությունը կարգավորող օրենքների և այլ վերաբերելի իրավական ակտերի լավ իմացություն

Старший юрист отдела восстановления проблемных активов по делам о банкротстве
- Составление и представление в суд по делам о банкротстве заявлений о признании лица банкротом и регистрации требований; изучение и анализ материалов проблемных дел о банкротстве, судебных актов и писем, полученных (вынесенных) судом, писем и иных документов, представленных управляющими по делам о банкротстве, а также переписки и информации, полученной в связи с процессуальными действиями; на основании проведенного анализа и в соответствии с законодательством Республики Армения и внутренними нормативными актами Банка — представление интересов Банка в суде по делам о банкротстве, судах гражданской апелляционной и кассационной инстанций.
- Участие в аукционах в рамках дел о банкротстве и приобретение имущества, государственная регистрация права собственности, устранение препятствий, возникающих в процессе государственной регистрации.
- Изучение, анализ и разъяснение правовых документов; подготовка предложений, правовых заключений, мнений и выводов, в том числе процессуальных документов: отзывов на исковые заявления, возражений, правовых позиций, встречных исков или ходатайств об обеспечении иска, жалоб и осуществление иных процессуальных действий.
- Высшее юридическое образование (наличие лицензии адвоката или лицензии управляющего по делам о банкротстве будет считаться преимуществом)
- Не менее 2 лет профессионального опыта работы по делам о банкротстве (опыт работы в банковской системе в указанных сферах будет считаться преимуществом)
- Хорошее знание Конституции Республики Армения, Гражданского кодекса Республики Армения, Гражданского процессуального кодекса Республики Армения, Закона Республики Армения «О банкротстве», Закона Республики Армения «О публичных торгах», законов, регулирующих банковскую деятельность, и других соответствующих нормативно-правовых актов