Բիզնես գործընթացների օպտիմալացման գլխավոր մասնագետ
• Բանկի ներքին իրավական ակտերի շահառուներից դրանցում փոփոխությունների առաջարկների վերլուծություն և պլանավորում, ինչպես նաև փոփոխություններ կատարելու առաջարկների ներկայացում
• Բանկի ներքին գործընթացների վերլուծություն, դրանցում փոփոխությունների/բարելավումների առաջարկների ներկայացում և իրականացում
• Ներդրվող նոր բիզնես գործընթացների վերլուծություն, գործընթացների և իրավական ակտերի ընդհանուր համակարգի հետ վերջիններիս համապատասխանեցման ապահովում
• Բանկի կառուցվածքային ինքնուրույն և տարածքային ստորաբաժանումների կողմից ներքին իրավական ակտերի հետ կապված ընթացիկ հարցերի պարզաբանում
• Բանկի կառուցվածքային ինքնուրույն և տարածքային ստորաբաժանումների կողմից ստացված ներքին իրավական ակտերի նախագծերի հաստատման գործընթացի կազմակերպում Բանկում գործող ընթացակարգին համապատասխան:
• Գործող ներքին իրավական ակտերում փոփոխությունների կատարման կամ անհամապատասխանությունների վերացմանը նպատակաուղղված առաջարկությունների ներկայացնում
• Ներքին իրավական ակտերի և բիզնես գործընթացներին ներդրման/փոփոխման նախագծերի քննարկումների (նաև էլեկտրոնային) կազմակերպում
• Հաստատված ներքին իրավական ակտերը Բանկում գործող ներքին իրավական ակտերի տեղեկատվական համակարգում տեղադրում և ուժը կորցրած ներքին իրավական ակտերի արխիվացնում
• Ներքին իրավական ակտերի վերանայում և համապատասխանեցում Բանկում գործող ներքին իրավական ակտերի տիպային ձևին

Главный специалист по оптимизации бизнес-процессов
• Анализ и планирование предложений по внесению изменений во внутренние правовые акты Банка от заинтересованных сторон, а также представление собственных предложений по изменению.
• Анализ внутренних процессов банка, представление и реализация предложений по их изменению/улучшению.
• Анализ внедряемых новых бизнес-процессов и обеспечение их соответствия с действующими процессами и нормативной системой Банка.
• Предоставление разъяснений по текущим вопросам, связанным с внутренними правовыми актами, структурным и территориальным подразделениям банка.
• Организация процесса согласования проектов внутренних правовых актов, поступающих в структурные и территориальные подразделения Банка, в соответствии с действующим в Банке порядком.
• Представление предложений по внесению изменений или устранению несоответствий в действующих внутренних правовых актах.
• Организация обсуждений (в том числе в электронном формате) проектов по внедрению/изменению внутренних правовых актов и бизнес-процессов.
• Размещение утвержденных внутренних правовых актов в информационной системе Банка и архивирование утративших силу внутренних правовых актов.
• Пересмотр внутренних правовых актов и обеспечение их соответствия типовой форме, принятой в Банке.