Ամփոփվել է Amio Era-ի 3-րդ փուլը. կրթությունն ու հնարավորությունները մեկ հարթակում
Այս տարի Amio Era կրթական բարեգործական ծրագրի 3-րդ փուլն անցկացվեց ոգեշնչող ելույթներով, մոտիվացնող բիզնես խաղով և աշխույժ Squid Game մրցույթով։
ՙAmio Era-ն մեզ համար շատ կարևոր միջոցառում է։ Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորին, ովքեր այսօր դարձրել են այն իրականություն՚,- ասել է Ամիօ բանկի Վարչության նախագահ Գևորգ Թառումյանը:
Այս տարի Amio Era-ն կրկնապատկվել է․ աճել է ոչ միայն հաղթող մասնակիցների, այլ նաև մեր ծրագրի դիմորդների թիվը։ 1400-ից ավելի հայտերից ընտրվել են 654 մասնակից, 365-ն անցել են անհատական հարցազրույց, իսկ վերջին փուլում՝ բիզնես դերախաղին, մասնակցել են 152 մասնակից:
ՙՄեր հետազոտությունները ցույց են տալիս, որ բանկի ամենակայացած հաճախորդները 40+ տարիքային խմբի մարդիկ են։ Սա նշանակում է, որ դուք արդեն ունեք այն գործիքները, որոնք օգնում են կյանքում հաջողության հասնել։ Եվ սա առաջին քայլն է առաջ շարժվելու համար՝ ձեր գիտելիքների ու ունակությունների միջոցով։ Վստահ եմ, որ յուրաքանչյուրիդ համար սա հնարավորություն է աճելու, սովորելու, համագործակցելու ու ընկերանալու համար՚,- նշել է Գևորգ Թառումյանը:
Միջոցառման ընթացքում կազմակերպված բիզնես խաղի արդյունքների հիման վրա էլ ընտրվելու են 50 հաղթողները: Գնահատվելու են ուսանողների կողմից բիզնես խաղի ընթացքում ցուցաբերած ակտիվությունը, խնդիրներին լուծումներ տալու, ինչպես նաև թիմային աշխատելու ունակությունները:
Amio Era-ն Ամիօ բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության (ԿՍՊ) ծրագիրն է, որը մեծ հետաքրքրություն ունի ուսանողների շրջանակներում: Amio Era 2025-ը ևս դարձավ հաջողության պատմություն:

Подведены итоги третьего этапа Амио Эра: образование и возможности на одной платформе!
В этом году третий этап образовательной благотворительной программы Амио Эра прошёл с вдохновляющими выступлениями, мотивирующей бизнес-игрой и энергичным конкурсом Squid Game.
“Амио Эра - это очень важное мероприятие для нас. Благодарю всех, кто сегодня сделал его реальностью”, - отметил председатель Правления Амио Банка Amio Геворг Тарумян. В этом году выросло не только количество победителей Амио Эра, но и число заявителей на нашу программу. Из более чем 1400 заявок было отобрано 654 участника, 365 прошли индивидуальное собеседование, а в финальном этапе - бизнес-ролевой игре - приняли участие 152 участника.
“Наши исследования показывают, что самые успешные и зрелые клиенты Банка - это люди старше 40 лет. А это значит, что вы уже обладаете теми инструментами, которые ведут к жизненному успеху. Именно с этого шага начинается путь вперёд - благодаря вашим знаниям, опыту и способностям. Уверен, что для каждого из вас Амио Эра - это уникальная возможность расти, открывать новое, работать в команде и находить единомышленников”, - подчеркнул Геворг Тарумян.
На основе результатов бизнес-игры, проведённой в рамках мероприятия, будут выбраны 50 победителей. При оценке будут учитываться активность студентов во время игры, их способность находить решения проблем, а также навыки командной работы. Амио Эра - это программа корпоративной социальной ответственности (КСО) Амио Банка, которая вызывает большой интерес среди студентов. Амио Эра 2025 также стала историей успеха.