Տեղեկատվական անվտանգության ղեկավար
- Տեղեկատվական ռիսկերի և նրանցից պաշտպանության հարցերով խորհրդատվության տրամադրում Բանկի անձնակազմին և ղեկավարությանը` իրենց լիազորությունների սահմաններում
- Բանկին սպառնացող արտաքին և ներքին մարտահրավերների դիմագրավման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներ վերահսկում
- Տեղեկատվական ակտիվներին սպատնացող վտանգների վերլուծություն և գնահատում, ռիսկերի դիմագրավման պլանի մշակում
- Նոր տեխնոլոգիաների ներդրման, գործընթացների կատարելագործման, տեխնիկական վերազինման պլանների կազմման, բիզնես միջավայրի կամ այլ փոփոխությունների ժամանակ ռիսկերը գնահատող աշխատանքային խմբերի կամ մասնագիտական կոմիտեների աշխատանքներին մասնակցություն: Տեղեկատվական անվտանգության հարցերը` նախագծերի կազմման առավել վաղ փուլերում ներդնելու համար
- Բանկի բոլոր քաղաքականությունների և ընթացակարգերի համաձայնեցում`բոլոր մակարդակներում հաջող ներդրում ապահովելու համար
- Անձնակզմի կառավարման վարչության հետ սերտ համագործակցություն տեղեկատվական անվտանգության հարցերով և անձնակազմի ուսուցման և իրազերկվածության բարձրացման հարցերով
- Տեղեկատվական անվտանգության կառավարման համակարգի աուդիտն իրականացրած կազմակերպության հաշվետվությունների ուսումնասիրություն և արձանագրված թերությունների վերացմանն ուղղված միջոցառումների իրականացում
- Տեղեկատվական անվտանգության ոլորտի օրենսդրական փոփոխությունների և տեխնիկական նորությունների մասին Բանկի ղեկավարությանը տեղեկատվության տրամադրում
- Բարձրագույն տեխնիկական կրթություն (մագիստրոսի կամ բակալավի աստիճան)՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ (նախընտրելի է՝ ցանցային անվտնգություն, համակարգչային ցանցեր), կիրառական մաթեմատիկա, մաթեմատիկա, ռադիոֆիզիկա, ֆիզիկա
- Առնվազն 10 տարվա աշխատանքային փորձ տեղեկատվական համակարգերի և ցանցերի անվտանգության ոլորտում, որից առնվազն 5 տարին՝ բանկային համակարգում;

Руководитель информационной безопасности
• Предоставление консультаций по информационным рискам и защите от них сотрудникам и руководству Банка в пределах их полномочий
• Контроль за работами, направленными на противодействие внешним и внутренним угрозам, представляющим опасность для Банка
• Анализ и оценка угроз, угрожающих информационным активам, разработка плана по управлению рисками
• Участие в работе рабочих групп или профессиональных комитетов, оценивающих риски при внедрении новых технологий, совершенствовании процессов, разработке планов технического переоснащения, изменениях в бизнес-среде или других преобразованиях. Внедрение вопросов информационной безопасности на самых ранних этапах разработки проектов
• Согласование всех политик и процедур Банка для обеспечения успешного внедрения на всех уровнях
• Тесное сотрудничество с Департаментом управления персоналом по вопросам информационной безопасности, обучения и повышения осведомленности персонала
• Изучение отчетов организации, проводившей аудит системы управления информационной безопасностью, и реализация мероприятий, направленных на устранение выявленных недостатков
• Предоставление руководству Банка информации о законодательных изменениях и технических новшествах в области информационной безопасности
• Высшее техническое образование (степень магистра или бакалавра) в области информационных технологий (предпочтительно сетевой безопасности, компьютерных сетей), прикладной математики, математики, радиофизики, физики
• Не менее 10 лет трудового стажа в области безопасности информационных систем и сетей, из которых не менее 5 лет в банковской системе