«ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրության» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրության» (D&O) նպատակով հայտարարում է ապահովագրական ընկերության ընտրության բաց մրցույթ:
Մրցույթին մասնակցել ցանկացող ապահովագրական ընկերությունները կարող են մրցութային դիմում-հայտերը պահանջվող փաստաթղթերի հետ միասին փակ ծրարներով, վերջիններիս վրա նշելով ուղարկող (Մրցույթի մասնակից) և ստացող (Մրցույթի կազմակերպիչ) կազմակերպությունների հասցեները, ամբողջական անվանումները և գրառում՝ «Մրցութային հանձնաժողովին», մինչև 2024 թվականի դեկտեմբերի 25-ը յուրաքանչյուր աշխատանքային օր, ժամը 09:15-16:45-ը ներկայացնել «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ գտնվելու վայր՝ ՀՀ, ք.Երևան, Նալբանդյան 48 հասցեով: Մրցույթի արդյունքների վերաբերյալ բոլոր մասնակիցները կտեղեկացվեն մինչև 2025թ. հունվարի 10-ը ներառյալ: Մրցույթին կարող են մասնակցել ՀՀ ԿԲ կողմից լիցենզավորված ապահովագրական ընկերությունները, որոնք իրականացնում են «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրություն» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրություն» (D&O): Տեղեկությունների համար զանգահարել «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ Ռիսկերի կառավարման և հսկողության դեպարտամենտ (+37410) 59 20 30 հեռախոսահամարով: Մրցույթի համար պահանջվող փաստաթղթերի ցանկ.
• Դիմում-հայտ,
• Կանոնադրություն՝ լրացումներով և փոփոխություններով (կրկնօրինակ),
• Պետական ռեգիստրի գրանցման վկայականը՝ իր ներդիրներով, ներառյալ՝ տնօրենի վերաբերյալ տեղեկատվության ներդիրը (կրկնօրինակ),
• ՀՎՀՀ (կրկնօրինակ),
• Ապահովագրական գործունեության իրականացման լիցենզիայի պատճենը,
• Վերջին հաշվեու ժամանակաշրջանի համար հարկային մարմիններ ներկայացված հաշվետվությունները,
• Նախորդ հաշվետու ֆինանսական տարվա անկախ աուդիտորական եզրակացության պատճենը,
• «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրության» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրության» (D&O) տիպային պայմանագրեր,
• Տեղեկանք «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրության» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրության» (D&O) գծով ապահովագրական դեպքերի քանակի և ապահովագրական հատուցումների գումարների վերաբերյալ (առկայության դեպքում),
• Տեղեկանք այլ բանկերի հետ «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրության» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրության» (D&O) գծով համագործակցության վերաբերյալ (առկայության դեպքում),
• Վերաապահովագրողների վերաբերյալ տեղեկատվություն,
• Գնային առաջարկ,
• Այլ փաստաթղթեր` ըստ անհրաժեշտության:
Մրցույթի մասնակիցներին ներկայացվող պահանջներ.
• «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրության» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրության» (D&O) պայմանագրեր կնքվելու դեպքում ապահովագրավճարը մուտքագրվելու է ապահովագրական ընկերության` բացառապես «ԱՄԻՕ ԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ում բացված հաշվին: «Բանկային ռիսկերի համալիր ապահովագրության» (BBB) և «Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրության» (D&O) գծով գնային առաջարկը պետք է ներառի հետևյալը.
• Բանկային ընդհանուր պատասխանատվության ապահովագրություն.
• Էլեկտրոնային և համակարգչային հանցագործության ապահովագրություն.
• Մասնագիտական հատուցման ապահովագրություն.
• Տնօրենների ու պաշտոնատար անձանց պատասխանատվության և ընկերության փոխհատուցման պատասխանատվության ապահովագրություն:

ЗАО “АМИО БАНК” объявляет открытый тендер по выбору страховой компании для целей “Комплексного страхования банковских рисков” (ВВВ) и “Страхования ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O).
Страховые компании, желающие принять участие в тендере, могут отправить конкурсные заявки вместе с необходимыми документами в запечатанных конвертах с указанием адресов, полных наименований отправляющей (Участник тендера) и принимающей (Организатор тендера) организации с примечанием в “Тендерную комиссию” до до 25 декабря 2024 года включительно каждый рабочий день с 09:15 до 16:45 в ЗАО “АМИО БАНК” по адресу РА, г. Ереван, Налбандяна, 48.
Все участники будут уведомлены о результатах тендера до 10 января 2025 года. В тендере могут принять участие страховые компании, лицензированные Центральным Банком РА, осуществляющие “Комплексное страхование банковских рисков” (ВВВ) и “Страхование ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O). Для получения информации звоните в Департамент управления рисками и контроля ЗАО “АМИО БАНК” по номеру (+37410) 59 20 30.
Перечень документов, необходимых для участия в тендере.
• Заявка
• Устав с дополнениями и изменениями (копия)
• Свидетельство о регистрации Государственного реестра с приложениями к нему, в том числе с вкладышем сведений о директоре (копия)
• ИНН (копия)
• Копия лицензии на страховую деятельность
• Отчеты, представленные в налоговые органы за последний отчетный период
• Копия независимого аудиторского заключения за предыдущий отчетный финансовый год
• Стандартные договоры “Комплексного страхования банковских рисков” (ВВВ) и “Страхования ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O)
• Информация о количестве страховых случаев и размерах страховых выплат (при наличии) по “Комплексному страхованию банковских рисков” (BBB) и “Страхованию ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O)
• Информация о сотрудничестве с другими банками по программам “Комплексное страхование банковских рисков” (BBB) и “Страхование ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O) (при наличии)
• Информация о перестраховщиках
• Ценовое предложение
• Другие документы по мере необходимости
Требования к участникам тендера В случае подписания договоров “Комплексное страхование банковских рисков” (BBB) и «Страхование ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O), страховая премия будет зачислена на счет страховой компании, открытый исключительно в ЗАО “АМИО БАНК”. Ценовое предложение по “Комплексному страхованию банковских рисков” (BBB) и “Страхованию ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании” (D&O) должно включать следующее:
1. Страхование общей ответственности банка
2. Страхование от электронных и компьютерных преступлений (Киберстрахование)
3. Страхование профессиональной ответственности
4. Страхование ответственности директоров и должностных лиц и компенсационной ответственности компании